DEJAS PAMATI
Mācību ilgums 6 gadi.
1.klasē uzņemam no 7 gadu vecuma.
Mācību priekšmeti un skolotāji:
-
klasiskā deja (balets) - mācību programma - skolotāja Kristina Smirnova
-
latviešu dejas - mācību programma - skolotāja Kristīne Kārkliņa
-
latviešu un cittautu dejas - mācību programma - skolotāja Kristīne Kārkliņa
-
laikmetīgā un mūsdienu deja - mācību programma - skolotāja Elīna Lankovska-Ķeķe
-
improvizācija un kompozīcija - mācību programma - skolotāja Elīna Lankovska-Ķeķe
-
akrobātika - skolotājs Ņikita Getmans
Mācību gada sākumā katra klase savstarpēji vienojas par vienotas krāsas apģērbu nodarbībās. Deju nodarbībām nepieciešamo apģērbu iespējams pasūtīt šeit - www.movedancewear.com/eu/
Piedalīšanās dejas nodarbībās, ir lielisks veids, kā iegūt pareizu stāju, uzlabot līdzsvara sajūtu, paaugstināt muskuļu tonusu, ķermeņa elastību un fizisko izturību. Aktīvās fiziskās nodarbībās mūsu ķermenis izdala ķīmisku vielu - endorfīnus -, kas vairo cilvēka pozitīvās sajūtas. Dejotājam nepieciešama noteikta koncentrēšanās spēja. Dejojot bērni iemācās koncentrēties uz savām kustībām, kontrolēt savu emocionālo enerģiju un regulāri trenēties lielāku un mazāku mērķu sasniegšanai. Šīs prasmes palīdzēs arī skolā, apgūstot citus mācību priekšmetus.
Deju nodarbības rosina mijiedarboties ar saviem vienaudžiem. Horeogrāfija bieži prasa komandas darbu, pacietību un partnerību. Bērni iemācās pārvietoties grupā un sinhronizēt savas kustības ar pārējiem dejotājiem. Kautrīgi bērni šādā veidā izlien no savas "čaulas" un uzlabo komunikācijas prasmes.
Apgūstot dejas horeogrāfiju, dejotāji iemācās atbrīvot ķermeni, izpaust un pieņemt sevi. Dažādas tautu dejas iepazīstina ar jaunām kultūrām un kustību formām. Improvizējot attīstās bērna radošums, kas palīdz atklāt arī citas radošas jomas, piemēram, mūziku, mākslu, tēlotājmākslu. Bērni tiek iedvesmoti domāt un pārvietoties ārpus kastes, atvērt savu iztēli un izpētīt jaunas radošās pasaules.
Iestudējot deju koncertam, konkursam vai eksāmenam, dejotāji neatlaidīgi strādā un praktizējas, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Šādā veidā lieliski tiek sabalansēta kustību brīvība ar noteikumiem un norādījumiem. Deja palīdz bērniem kļūt motivētiem un pašdisciplinētiem.